04 Lut 2018

Czemu warto odwiedzić Skopelos?

Od dawna zbierałam się żeby coś tu napisać.

I oto pierwszy wpis i tytuł blogowy,  „czemu warto odwiedzić Skopelos? ”

Postanowiłam spytać się o to kilku znajomych , którzy na wyspie byli i ku mojemu zdziwieniu odpowiedzi się nie różniły.

Wyspę warto odwiedzić dla jej aromatu. Cała wyspa to zbiór przeróżnych ziół oregano, tymianku, rozmarynu, liści laurowych czy szałwii.

 

 

Innym powodem jest gościnność ludzi na wyspie. Tak naprawdę to jedna wielka rodzina, gdzie około 300 lat zamkniętej wyspiarskiej egzystencji sprawiło, że  wszyscy są tu kuzynami.

 

Smaki wyspy jest innym powodem. Tu zjecie prawdziwe greckie dania. Większość restauracji to rodzinne bisnesy już od ponad 30 czy 40 lat, gdzie mamy rodzin gotują i urzekają prostotą i smakiem swych dań. Wszyscy moi znajomi nie zapomnieli dodać że warto tu przyjechać dla krajobrazów. Otwarte przestrzenie,  zielony las sosnowy czy gaje oliwne które porastają wyspę i kontrast niebiesko zielonolazurowego morza..

 

Innym powodem są przepiękne plaże, każda jest inna. Każda jest malownicza. Na koniec dodają wszyscy że trzeba tu przyjechać bo tu była kręcony film „mamma mia”

Ja tylko dodam od siebie, że wyspa jest cicha i spokojna, niesplugana turystyką i komercją. Każdy znajdzie tu coś dla siebie z aromatem czy tłem Grecji.

Gosia 🙂

 

Leave a reply

Name
E-mail
Website